Kentsel Dönüşümün Geleceği

Kentsel Dönüşümün GeleceğiPanorama İnşaat, sektörde hak sahipleriyle iş birliği ve proje avantajı sağlama konusunda uzun yılları bulan tecrübeye sahiptir. Güvenilir hizmetle ve insani değerlerden ödün vermeden 20 yıldır faaliyetlerine devam etmektedir. Mühendislik ve kentsel dönüşüm projelerinde hak sahiplerine ciddi avantajlar yaratmakta, projeye uygun kişiye özel kredi sağlamaktadır. Bu bakımdan kentsel dönüşüm mevzuatı konusunda müşterilerine daima avantaj sağlayabileceği yönde, güvenilir şekilde hizmet vermektedir. Hizmetlerini devam ettirirken yerel yönetimlerle bağlantısını yitirmemekte ve güncel kanunlar doğrultusunda bilgilendirme- danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

Kentsel Dönüşümün Yararları Nelerdir?

Ömrünü tamamlamış, olası depremde hemen yıkılacak olan binaların kullanıma devam edilmesi can ve mal güvenliği açısından sıkıntı yaratmaktadır. Kentsel dönüşümle birlikte riskli yapılar onarılarak ya da yerine yenileri yapılarak dönüşüm tamamlanmaktadır.

Kentsel dönüşümün yararları bununla da kalmamaktadır. Kentsel dönüşüm uygulamalarının gerçekleşebilmesi için gerekli olan finans kaynağı sektörü canlandırmakta ve yeni iş gücü imkânı sağlamaktadır. Birçok inşaat firması hak sahiplerine mevzuatla ilgili danışmanlık ve kredi imkânı konusunda bilgi vermektedir.

Kentsel dönüşüm başvuruları ve mevzuat işlemlerinde inşaat firmaları, verdikleri danışmanlık hizmetleri ve olası kredi ihtiyacını giderme açısından büyük önem taşımaktadır. Kentsel dönüşüm için başvuru yapan hak sahibi aracı firma sayesinde uygun koşullarda kredi alabilmektedir. Panorama İnşaat, İstanbul merkezli olarak hizmetlerine devam eden, dönüşüm projelerinde hak sahiplerinin tüm sorularına güven ve etik değerler çerçevesinde yanıt bulmayı amaçlayan kurumsal bir firmadır.

Kentsel Dönüşümün Geleceği

Kentsel dönüşüm projeleri ve uygulamaları, dönemin hükümet politikalarıyla doğrudan etkileşim içerisindedir. Bunun sebebi yapılacak olan yatırımların finansa kaynak ve oy kaybı riski taşımasıdır. Kentsel dönüşüm projeleri mülk sahipleri ve yerel yönetimlerin anlaşmaya varmaması durumunda hükümet açısından oy kaybıyla sonuçlanabilir. Ancak bu noktada halkın can ve mal güvenliğinin ön planda tutulması temel hizmet politikası olmalıdır.

Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin en büyük sıkıntılarından biri can ve mal kaybını önlemenin politikadan daha geri planda tutulmasıdır. Kentsel dönüşüm projelerinin ertelenmesi ve hükümetin konuya yeterince önem vermemesi nedeniyle yıkılma riski olan birçok bina hala kullanılmaktadır. Bir anlamda insan hayatı çeşitli bahanelerle hiçe sayılmaktadır. Dolayısıyla Türkiye şartları için kentsel dönüşümün geleceğinin pek de parlak olmadığı söylenebilir.

Kentsel dönüşüm, insan, çevre ve toplum bilincinin bütün olarak değerlendirildiği bir platformdur. Bu açıdan yerel yönetimler ve sorumlu kuruluşlara büyük görev düşmektedir.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita