Kentsel Dönüşüm Yönetmeliği

Öncelikle Deprem Risk Raporu Alınması Gerekli

Kentsel Dönüşüm YönetmeliğiBinasının deprem açısından riskli olduğunu düşünen kişi ya da kişilerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının resmi internet sitesinde güncel olarak yayınlanan risk raporu verebilecek kurum ve kuruluşlarından birine müracaat etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında çoğunluğa gerek yoktur. Tek bir kişinin bile tapu ve kimlik fotokopisi ile başvurusu değerlendirilmektedir. Bu kurumdan alınan risk raporu, bakanlık tarafından onaylandıktan sonra kat malikleri ile mutabakata varılacak bir firma ile yıkım ve inşaat işlerine başlanabilir.

Panorama İnşaat Güvencesinde Yeni Evlerinize Kavuşun

Panorama İnşaat 1996 yılından beri inşaat ve mobilya sektöründe hizmet veren ve başladığı işi müşteri memnuniyeti esasına bağlı kalarak sonlandıran bir firmadır. Kentsel dönüşüm alanında iddialı ekibimizle ofisimizde yapacağımız görüşme esnasında, hâlihazırda yaptığımız ve inşaatı bitmiş olan projelerimizi görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kentsel dönüşüm için kredi kullanmak istediğiniz taktirde anlaşmalı olduğumuz Denizbank ve Garanti Bankasından en uygun faiz oranları ve vadelerle yararlanmanız mümkündür.

Kentsel Dönüşüm İçin Kira Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Kentsel dönüşüm programı içerisinde deprem risk raporu almış ve bu rapor bakanlıkça onaylanmış ise binada oturan herkes kira yardımı alabilir. Bu yardım şehirlere göre farklılık gösterebilir ve 18 ay boyunca kat sahiplerine ödenir. Bu kira tutarı devlet tarafından geri ödeme koşulu olmadan yapılmaktadır. Sadece mülk sahibi olan kişiler için binada kaç dairesi olmasına bakılmaksızın bir kereye mahsus kira yardımı alabilir.

Kentsel Dönüşüm İçin Kredi Hangi Bankalardan Alınabilir?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın anlaşmalı olduğu bankalardan düşük faizler ve vadelerle kredi çekilebilir. Türkiye’de bankaların neredeyse tamamının bakanlıkla anlaşması bulunmaktadır.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita