Kentsel Dönüşüm Uzmanlarının Görevleri

Kentsel Dönüşüm Uzmanlarının GörevleriKentsel Dönüşüm Uzmanının İzlediği Adımlar

  • Kentsel dönüşüm uzmanı ilk adım olarak yapınız için Deprem Riski Raporunu hazırlar. Ve bu raporun sonuçları çerçevesinde kararlar verir.
  • C. Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayının gerekli olduğu; Deprem Ve Risk Raporunu sunar ve hemen ardından da onayın alınmasına dek geçen süreç içerisinde, onaylanması adına çalışmaları yürütür.
  • Yapı, yalnızca size ait değilse ve her daire için farklı bir onayın alınması gerekiyor ise; hukuk büroları ile görüşmeleri başlatır ve hemen ardından da; Bina Ortak Karar Protokolünü hazırlamaya başlar.
  • Bu süreçleri, büyük deneyimi ve geniş vizyonu ile yürüten; Panorama inşaat, sizler için sorun teşkil edebilecek her adımı kolayca çözüme kavuşturur.
  • Kentsel dönüşüm süreci boyunca gerekli olan tüm hukuki bilgileri de edinmeniz konusunda sizlere ön ayak olmak zorundadır. Bu madde, diğer maddelere nazaran çok daha büyük bir önem arz eder. Çünkü hakkınız olan her adımdan haberdar olursanız, kentsel dönüşüm sürecini çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde atlatabilirsiniz.
  • İnşaatınızın başlatılması açısından gerekli olabilecek tüm izinlerin alınması ve ruhsatların sağlanmasıkonusunda da sizlere yardım sağlar. Bu bakımdan; kentsel dönüşüm uzmanlığı alacağınız kurumun yahut da bireyin çok fazla atik ve düzenli davranması gerekir.
  • Kentsel dönüşüm süreci sonunda, iskanlı daire tapularının hazırlanması ve her daire için ayrı ayrı teslim sürecine getirilmesi gerekir.

Panorama İnşaatı Arayın

Kentsel dönüşüm hizmetleri kapsamında, her türlü proje, bilgi ve danışmanlık hizmetlerinizin yürütülmesinin yanı sıra; bu konular hakkında fikir sahibi olabilmek adına da mutlaka panorama inşaat deneyimlerinden faydalanmalısınız.

Danışmanınızın Önemli Olduğunu Unutmayın

İçerisine girdiğiniz kentsel dönüşüm süresi boyunca sizinle birlikte hareket edecek danışmanınızı seçer iken; yeni konutunuzun ilk adımını atıyor olduğunuzu asla unutmayın.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita