Kentsel Dönüşüm Nasıl Verimli Olur?

Kentsel Dönüşüm Nasıl Verimli OlurKentsel Dönüşüm Nedir?

Yakın zamanda gerçekleşen Van depremi ile birlikte gün yüzüne çıkan ve artık eski, kullanılamaz konutların yıkılıp yerine çok daha sağlıklı yapıların yapıldığı bir süreci kapsar. 6306 Sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesikanununun hayat bulduğu süreç içerisinde, hem ev sahiplerinin beklentilerini karşılayacak hem de devletin olmasını istediği tüm yüksek standartları içerisinde barındıracak konutların yapımı ile ilgilenen; Panorama inşaatsizler için yeni değerler yaratıyor.

Ekonomik Ömrü Bitmiş Yapılar

Ekonomik ömrü tükenmiş yapıların kentsel dönüşüm kapsamı ile yıkımı gerçekleştirilince farklı avantajların da ortaya çıktığını bilmek gerekir. Devlet; bu bağlam da, kredi sağlamayı, kira yardımını, vergi kolaylığını ve belediye harç avantajlarını sizlere sunduğunu belirtiyoruz.

Kentsel Dönüşümden Yararlanma Süreci Nasıl İşler?

Kentsel dönüşüm kapsamına alınacak konutların ve yapıların genel olarak vatandaşların talebi dahilinde yenileneceği bilinmektedir. Fakat risk taşıyan alanlarda yaşıyorsanız, bu durumda sizlerin rızası olmaksızın, devlet de konutunuzu kentsel dönüşüm kapsamı altına alacak yetkiye sahiptir.

Kentsel Dönüşüm Fırsattır

Kentsel dönüşüm süreci doğru değerlendirildiği sürece tam anlamı ile bulunmaz bir fırsattır. Sizler, eski konutunuzu veriyor ve yerine çok daha yüksek standartlı konutlara sahip oluyorsunuz.

Panorama İnşaat geniş kapsamlı projeleri ile bu noktadan sonra hayatınıza alabileceğiniz ikinci yeni fırsat olarak karşınıza çıkıyor. Cüzi fiyatları ve erken teslim süreleri ile sizleri bu süreç içerisinde yıpratmıyor ve verilen teslim tarihinden itibaren başlayan süre ile yepyeni ve kusursuz bir hayata adım atmanızı sağlıyor.

Hayalleriniz Gerçek Olsun

Panorama İnşaatın biten projelerine mutlaka bir göz atmalı ve kentsel dönüşüm sürecini en verimli şekilde geçirmeye odaklanmalısınız. Bu sürenin başlaması için yapmanız gereken;

  • Konutun tapusunu,
  • Nüfus Cüzdanınızı,
  • Tapudan alınmış kentsel dönüşüm dilekçesi ile birlikte, bakanlıkça lisanslandırılmış olacak şekilde başvuruda bulunmanızdır.

Sizler, hemen ardından konutunuz için çıkacak olan, kentsel dönüşüme uygundur, izni ile bizlere başvurmalısınız.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita