Kentsel Dönüşüm Nasıl Uygulanır?

Kentsel Dönüşüm Yasasının Aşamaları

Kentsel Dönüşüm Nasıl UygulanırKentsel dönüşüm yasasından faydalanmak için ilk olarak, oturduğunuz evin detaylı incelemesini yaptırmanız gerekmektedir. Özellikle apartmanlarda bu işlem kat sahiplerinin ortaklaşa verdikleri karar doğrultusunda olacaktır. Ardından evinizin tapu fotokopisi ve kimliğinizi alarak, bakanlığın onayladığı kentsel dönüşüm merkezlerine başvurmanız gerekir. Kentsel dönüşüm merkezinin verdiği ‘’deprem riski taşıyor’’ raporundan sonra, size en iyi olanakları sunun inşaat firması ile anlaşarak, evinizi tekrar yaptırmanız mümkün olacaktır.

Kentsel dönüşümde kira yardımı; yıpranmış, hasarlı evini, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılması için boşaltan ailelere, devlet tarafından kira yardımı yapılmaktadır. Geri dönüşüm projesinden yararlanan her vatandaşa 18 ay kesintisiz ödenen kira yardımının, devlete geri ödenmesi gerekmez.

Kentsel dönüşümde kredi imkânları; Panorama inşaat olarak, değişik bankalar ile anlaşmalı düşük faizli kredi olanaklarımız mevcuttur.

Kentsel Dönüşümde İnşaat Firması Seçimi

Evinin hasarlı olduğunu ispatlamış kişilerin, seçeceği inşaat firmaları oldukça önemlidir. Çünkü yalnızca bir defa yaptırılan ve çok uzun yıllar içinde oturulan evlerin, mümkün olduğu kadar ferah hazırlanmış ve kullanışlı projeler ile yapılması arzu edilir. Bu sebeple inşaat alanında deneyimli bir ekip ile çalışmak ve daha önce yaptığı projeleri incelemek faydalı olacaktır. İstanbul’da faaliyet gösteren ve birçok geri dönüşüm projesine imza atmış olan deneyimli firmamız ile iletişime geçerek, yaşadığınız mahallenin en güzel şekilde yeniden oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. Mevcut projelerimize göz atmanız sizi ve ailenizi mutlu etmeye yetecektir.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita