Kentsel Dönüşüm Kredisi Hesaplama

Kentsel Dönüşüm Kredileri Nasıl Hesaplanır?

Kentsel dönüşüm kredisi; devlet destekli ve Mortgaga kredisinden çok daha avantajlı bir kredidir. Kredinin hangi bankadan alındığı da büyük önem taşır. Çünkü her bankanın ayrı geri dönüşüm kredisi olanakları vardır.

Kentsel dönüşüm kredisini hesaplamak için; Mortgage her ay ödenen faiz oranı – 0.35 gibi bir hesap yapmanız yeterli olur.

Kentsel Dönüşümde Kira Yardımı

Kentsel dönüşümde kira yardımı alabilmek için, ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Kentsel Dönüşüm Müdürlüğüne başvurmak gerekir. Ayrıca kira yardımı ile birlikte taşınma yardımı almakta mümkündür. Geri ödemesi bulunmayan bu yardımlar, kentsel dönüşüm yasası çerçevesinde bir defalığına her vatandaşa verilmektedir. Kira yardımı ise 18 ay devam eder. Ayrıca kentsel dönüşüme giren binada, en az bir yıl kiracı olarak oturanlara, geri ödemesiz taşınma yardımı yapılmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kredisi İçin Hangi Banka İle Çalışmak Avantajlıdır?

Her bankanın kentsel dönüşüm kredisi için, ayrı kredi paketleri bulunmaktadır. Fakat Panorama İnşaat Firmamız, Denizbank ve Garanti Bankası ile anlaşmalı olarak çalışır. Faiz oranı düşük, daha uygun kredi paketleri, firmamızın yaptığı geri dönüşüm projelerinde sizlerin yararlanması için hazırlanmıştır. Uzun yılların deneyimi ve son teknoloji ile inşa edilen evler, rahatça ödemeniz için değişik olanaklar yaratır.

Kentsel Dönüşüm Projelerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçok firmanın kentsel dönüşüm projesi yer alır. Fakat yeşil alanların tasarımı, bina dışındaki malzemelerin kalitesi ve güvenliği, evlerin iç kullanımı gibi ayrıntıları araştırmak ve en güvenilir firma ile anlaşmak, size uzun yıllar yeni evinizde huzurlu oturmanız için imkân yaratır.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita