Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel Dönüşüm İçin Nereye Başvurmalıyım?

Kentsel DönüşümKentsel dönüşüm için ilk adım risk raporu almaktır. Bu raporu almak için apartmanda bulunan kişilerin çoğunluğunun başvurusu gerekmemektedir. Risk raporu, bir kişinin bile tapu ve kimlik fotokopisi ile Bakanlık tarafından lisanslı bir kentsel dönüşüm merkezine başvurarak risk raporu talep etmesi ile alınabilir. Bu merkezler tarafından deprem risk raporu düzenlenmesinin ardından Bakanlık’ça onaylanan raporunuzla, kentsel dönüşüm anlaşmalı bankalarla irtibata geçebilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Bankalar

Kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar; TC Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile anlaşma sağlamış bankalardır. Türkiye’de bulunan bankaların tamamına yakınının Bakanlıkla anlaşması mevcuttur. Panorama İnşaat’a başvurarak; Denizbank ve Garanti Bankası’ndan en uygun faiz oranlarıyla, en hızlı şekilde kentsel dönüşüm kredinizi alabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm İçin Geçerli Olan Kredi oranları ve Vadesi Nedir?

Kentsel dönüşüm kredisi; oldukça düşük faiz oranları hesaplanarak verilmektedir. Ayrıca devlet teşviki de olduğu için, normal kredi çekimlerinde alınan birçok vergiden de muaf tutulursunuz. Kentsel dönüşüm kredisi, son yıllarda Mortgage Kredisi olarak anılan ev kredilerine nazaran oldukça düşük bir faiz oranına sahiptir. Vadesi ise, konutlar için 24 aydan başlayıp 120 aya kadar çıkabilmektedir. İşyerleri için kullanılacak kentsel dönüşüm kredileri yine 24 aydan başlayıp 84 ayla sınırlandırılmıştır.

Kentsel Dönüşüm İçin Kira Yardımını Herkes Alabilir mi?

Kentsel dönüşüm için resmi işlemleri tamamlanmış binalarda ikamet eden ev sahipleri ya da kiracılar, kira yardımı alabilmektedir. Mülk sahipleri, bu kira yardımından bir defa yaralanma hakkına sahiptir. Konutta kiracı olan kişiler ise 1 yıldır aynı dairede ikamet ediyor olmaları koşulu ile 1360 TL taşınma yardımı alabilirler. Taşınma ve kira yardımları geri ödemesizdir.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita