Kentsel Dönüşüm Her Şehri Kapsar mı?

Kentsel Dönüşüm Her Şehri Kapsar mıKentsel dönüşüm uygulamalarının günlük yansımaları düşünüldüğünde en çok etkilenen kesim proje sahası olarak adlandırılan yerde ikamet edenlerdir. Proje kapsamında uygulamaların başlaması ve sürdürülmesi esnasında kimi zaman sosyal ve ekonomik kaynaklı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu durumu en aza indirgemek için yasalarla ilgili danışmanlık almak, sivil toplumun kendi hak ve uygulama imkânlarının farkında olması bakımından oldukça önemlidir.

Kentsel dönüşüm faaliyetleri yaşam standartları bakımından iyileşme sağlayan birçok kapsamlı süreci içermektedir. Bu süreçte belirleyici rol oynayan kuruluşlar -ülkelere göre değişmekle beraber-Türkiye’de kamu sektöründe yer alan kuruluşlardır. Diğer bir ifadeyle kentsel dönüşüm uygulamaları öncesinde yerel yönetim ve hükümet tarafından belirlenen çevre politikaları doğrultusunda birtakım uygulamalar yer almaktadır.

Son 20 yıl içerisinde kentsel dönüşümün etki alanında özel sektör de yer almaktadır. Devlet ve yerel yönetimler tarafından hayata geçirilmek üzere hazırlanan kentsel dönüşüm projeleri birçok inşaat ve mühendislik firmasını da devreye sokmuştur. Verdiği kapsamlı proje ve danışmanlık hizmetleriyle Panorama İnşaat devamlı ilerleyen ve gelişen bir hizmet anlayışıyla sektörde varlığını devam ettirmektedir. Yerel yönetimler ve kuruluş arasında belirli dönemlerde yapılan anlaşmalarla projeler oluşturulmakta, bu projelerin hayata geçirilmesinde insan ve çevre duyarlılığı önem bakımından ilk sırada tutulmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Her Şehri Kapsar mı?

Kentsel dönüşüm süreci yerel yönetim ve kanunlar doğrultusunda gerekli görülen bölgelerde uygulamaya konulabilmektedir. Gerekli görülen bölgeler kapsamında, çöküntü alanları, işlevini kaybetmiş sanayi bölgeleri, niteliksiz konutlar, vs. yer almaktadır. Bu açıdan projelerin uygulanma dönemleri farklı olmakla beraber kentsel dönüşüm süreci her şehri kapsamaktadır.

Panorama İnşaat, kentsel dönüşüm sürecinde, sivil alanda en az etki sağlamak için proje ile ilgili doğru yönlendirme ve dönüşümü avantaja çevirmek adına kapsamlı hizmetleriyle inşaat ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Kentsel dönüşüm kapsamında sağladığı kredi imkânları, güvenilir hizmet politikası ve en önemlisi şirket olarak topluma karşı gösterdiği duyarlılıkla hizmetlerinde fark yaratmaktadır.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita