Kentsel Dönüşüm Alanı Nedir?

Ekonomisi Düşük Toplumlarda Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm Alanı NedirPanorama inşaatın kentsel dönüşüm ile alakalı olarak saptadığı bazı önergeler var. Bunlardan biri de, kentsel dönüşüm alanlarının, genel olarak şehir merkezlerin de yer alan, ekonomik açıdan gelişme kaydedememiş ve geri kalmış bireylerin oluşturduğu bölgeler olduğudur.

Kentsel Dönüşüm ve Gecekondulaşma

Kentsel dönüşüm bölgelerinin ekonomik açıdan düşük olan sınıfların çok daha içerisinde kaldığını söylüyoruz. Durum böyle olunca, gecekondulaşmış yerleşim yerleri de karşımıza çıkıyor. Kentsel dönüşüm alanlarının çok daha fazla, gecekondulaşmanın ağır bastığı yerler de işleme girmesi gerektiğini belirtiyoruz. Bu bağlamda, gecekondulaşma ve depreme karşı aşırı güvensiz konutlar yerine, şık ve işlevsel konutlar ile birlikte can güvenliği ön plana çıkıyor.

Afet Bölgelerinde Kentsel Dönüşüm

Van depremi ile değerlenen kentsel dönüşüm süreci, afet bölgelerinde belirlenen proje alalarını genişletiyor. Bu bağlamda; deprem, heyelan, sel vb. afetlere karşı dayanıklı ve konutun bulunduğu coğrafi alana uygun standartlar oluşturuluyor. Panorama inşaat olarak, afet bölgelerine karşı da çok hassas ve duyarlı çalışmalar sergiliyoruz. İlk olarak projeler hazırlıyor, incelemeler yapıyor ve gereken standartlara müşteri memnuniyetini de fazlası ile ekliyoruz.

Kentsel Dönüşüm Alanları Değerleniyor

Panorama inşaatın uzman ekiplerince tamamlanan kentsel dönüşüm projelerinin ardından, iktisadi açıdan gelişme gösteren ve değerlenmiş gayrimenkul yatırımları göze çarpıyor. Kentsel dönüşüm alanlarının bu süreç öncesindeki ekonomik durumu, sosyal gelişmişliği tam anlamı ile ortadan kayboluyor.

Yeni Projeleri Özenle Seçin

Kentsel dönüşüm sürecine emanet ettiğiniz konutunuzun her aşamasından haberdar olmanız da önemlidir. Panorama inşaat olarak, sizlere danışmanlarınız aracılığı ile her türlü bilgiyi veriyor ve memnuniyetinizi düşünerek, şık projeler hazırlıyoruz. Yeni alanlar oluşturmak, çocuklarınıza özel ve güvenli bölgelerin yaratılmasını sağlamak ve çarpık kentleşmeden uzak bir yaşam sürmeniz için imkanlar sunmak görevimiz. Siz isteyin, biz yapalım.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita