Deprem Dayanıklılık Testi Raporu

Deprem Dayanıklılık Testi RaporuDeprem Dayanıklılık Testi Raporu Nedir?

Deprem dayanıklılık testi, her konut sahibinin yaptırması gereken bir testtir. Çünkü; konutun herhangi bir yüksek sarsıntı sonucunda nasıl bir hal alabileceğini en baştan belirleyebilir. Bu sayede, hem can kaybı hem de mal kaybı önlenmiş olur. Deprem dayanıklılık testi içerisinde; statik projeler ve bu projelere uygun surette seçilmiş olan malzemeler inceleniyor. Eğer raporu istenilen yapı maksimum beş katlı ise binada maksimum üç kolon inceleniyor. Eğer yapı beş kat ve üzerinde ise maksimum olarak beş ve üzeri kolon incelemeye tabi tutuluyor.

İncelemeye Alınan Kolonlara Uygulanan Testler

Donatı Tespiti; bu işlem için kolonların röntgenin çekilme aşaması denilmektedir. Yani; bir kolon içerisinde var olabilecek tüm demirleri ve demirlerin aralıkları incelemeye tabi tutulur. Donatı tespiti yapılır iken; panorama inşaatın deneyimlerinden faydalanmanız ve bu anlamda çok daha doğru ve gerçekçi sonuçlar almanız mümkündür.

Karot Alımı; yapıdan alınan beton numunesidir. Panorama inşaat güvencesi ile karot alımı işlemleri sırasında yapınıza tekrar hasar verilmez. Donatı tespiti yapılır iken incelenmekte olan kolondan yaklaşık olarak 20- 25 cm civarında bir beton numunesi alınır. Ve test için alınan numune, laboratuarlara gönderilir.

Basınç Dayanım Testi; bu aşama içerisinde gereken beton standartlarının belirlenmesi ön görülür.

Proje Hazırlama Aşaması

Panorama inşaat ailesi olarak tüm aşamaların hemen ardından, gereken projenin hazırlanması yoluna gidilir. Ve yapı için uygun olabilecek şeylerin yer aldığı bir rapor sunulur. Tüm yapıların, depreme dayanıksız olması da söz konusu değildir. Bazı testler sonucunda hazırlanan raporların, yapıların gereken standartlar da olduğunu belirtiyor olması da söz konusudur.

Deprem Dayanıklılık Testi Raporu Süresi

Deprem dayanıklılık testi raporunun hazırlanma süresi, işlemi gerçekleştiren kuruluşa göre görecelik arz eder. Panorama inşaat, sizlere bu raporu bir ila iki hafta süresi içerisinde eksiksiz olarak sunmaya hazırdır.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Ünverdi İş Merkezi No:73/38
Bahçelievler/İstanbul

telefon +90 212 441 2261
faks +90 212 441 2263
email [email protected]

google-harita